POTÁPANIE

Na našom katamaráne zažijete ozajstný luxus potápania. Hneď po nalodení si všetku potápačskú výstroj uložíte na vybrané miesto na zadnej palube do špeciálne, plne zastrešenej potápačskej lavice, kde bude počas celého pobytu (okrem toho keď budete vo vode) ohľaduplne uložená bez nebezpečia poškodenia.
Katamaran Belina


Neoprény si zavesíte na drevené vešiaky, ktoré sú zastrešené a na ktorých Vám neoprény dostatočne vyschnú do ďalšieho ponoru. Jedinou Vašou povinnosťou bude starať sa o automatiku, ktorú si pred ponorom nasadíte na nami naplnené fľaše a po ponore opäť odstrojíte a ošetrite si ich tak ako ste zvyknutý. Na palube sú k dispozícii potápačské fľaše (7x12 a 4x15 litrov), záťažové opasky a dostatok olova (1,56kg jedna kocka). Pred ponorom sa treba dohodnúť, ktorú fľašu kto bude použivať (v závislosti od toho kto koľko spotrebuje vzduchu pri dýchaní). Ak potrebujete viac 15 litrovych fliaš, treba si doniesť so sebou. Na lodi sa nachádzajú dva kompresory a vzduchová banka, takže plnenie je veľmi rýchle a takmer ho nepostrehnete. Ak je loď na lokalite zakotvená pre zanorenie a vynorenie je k dispozícii kotevná reťaz. Pokiaľ sa na lokalite nedá zakotviť, privezieme Vás do jej najtesnejšej blízkosti a behom celého ponoru driftujeme v okolí tak aby sme Vaše bubliny mali na očiach. Po ukončení ponoru sa k Vám priblížime a umožníme Vám vystúpiť na palubu pomocou dvoch bezpečných rebríkov,  spustených pod vodu. Po klasických schodoch s pevným zábradlím vystúpate až na palubu. Fľašu so žaketom odložíte po usadnutí na ľavicu púhym rozopnutím praciek. Pri obliekaní, vstupe do vody a na loď Vám pomáha naša posádka. Všetko sa robí s ohľadom na Vašu bezpečnosť a pohodlie. Pre opláchnutie fotoaparátov, kamier, počítačov a masiek je po ruke nádoba so sladkou vodou a pre opláchnutie Vás samotných je priamo na zadnom plate sprcha. Ak je more rozbúrené, loď zostáva zakotvená v kľudnejšej zátoke a na lokalitu Vás (všetkých desať naraz) odvezieme našim člnom so silným motorom. Kyslíková stanica prvej pomoci je na palube. Vstup do vody je zo zadného plata.


KATAMARAN
Ubytovanie

 1. Štyri kajuty pre hostí (2x3-lôžková a 2x2-lôžková)
 2. V 3-lôžkovej je dvojlôžko 195cm x 175 cm a palanda. V 2-lôžkevej kajute sú dve samostatné lôžka o rozmeroch 195cm x 190 cm)
 3. Salón s pevným stolom a lavicami, kde môžu stolovať všetci hostia naraz
 4. Predná paluba 9m2 a slnečná paluba 12,5m2
 5. Zadné plató 4m2 pre skoky do vody a zadná paluba 20.5m2 s lavicou pre 11 potápačov, obe zastrešené plachtou s UV filtrom
 6. Plne vybavená kuchyňa, plynový sporák s trúbou, kuchynský drez so sladkou aj slanou teplou a studenou vodou, skladovacie priestory
 7. chladničky (1x mraziak, 1x chladnička) 
 8. Toaletné kajuty (2x WC so sprchou a 1x drez so sladkou teplou a studenou vodou)
 9. Sprcha so sladkou vodou na palube

Katamaran Belina

POSÁDKA

Posádku tvoria dvaja ľudia. Kapitán a "plavčík". Posádka je úplne samostatná a nezávislá od priestorov určených pre hostí okrem toaliet. Minimálne jeden z nás je podrobne zoznámený s potápačskými lokalitami a má potápačskú prax. Sme schopný podrobných a úplne profesionálnych briefingov a v prípade priaznivých podmienok (kľudné more, bezpečná lokalita z hľadiska kotvenia, atď...) Vás jeden z nás rád odprevadí pod vodu. Posádka sa stará o čistotu  lode, o to, aby ste boli vždy na čas na ponoroch, aby ste mali plné fľaše, pomáha Vám pri vstupe do vody a výstupe z vody a hlavne sa stará o Vašu pohodu a aby ste si čo najviac vychutnali a užili Vašu dovolenku.

ČO SO SEBOU

Katamaran BelinaJedlo
Vhodné

 • Hotové jedlo alebo jedlo s jednoduchou prípravou (konzervy, salámy, ryža, cestoviny, krupičné kaše, údené mäso, zelenina, ovocie).
 • Dohodnite sa s viacerými na spoločnom varení, ušetríte s tým veľa času stráveného v kuchyni.
 • Pečivo (chlieb) nebalte do igelitových sáčkov - rýchlo splesnivie. Vo vlhkom prostredí Vám pečivo nestvrdne. Pecivo a chlieb treba balit do utierok alebo do plachty.
 • Balená pitná voda. Voda na lodi je síce každý týždeň čerpaná ako pitná a nádrže sú každý týždeň dezinfikované, ale aj tak doporučujeme túto vodu používať len na varenie (káva, čaj, polievky atď...) a na umývanie riadu


Nevhodné

 • Vajíčka, surové mäso a ďalšie potraviny, ktoré sa rýchlo kazia. Cestu a ďalšie skladovanie v chladničkách nevydrží (chladničky sú nastavené na úsporný režim).
 • Rátajte s tým, že idete "len" na týždeň. Veľa ľudí vozí jedlo späť domov.
 • Jedlo sa oplatí kupovať tesne pred nalodením v hypermarketoch. Zbytočne ho tak nevozíte 13 a viac hodín v aute, nezaberá miesto a ceny sú podobné ako u nás.


Oblečenie

 • V týždni mimo sezóny býva v noci chladnejšie. Odporúčame preto teplejšie oblečenie (mikina, ľahká vetrovka, atď...)
 • Na lodi dodržujeme "bosí režim". Je to pohodlnejšie a bezpečnejšie (stačia Vám len topánky, v ktorých prídete a hneď pri vstupe na palubu odovzdáte posádke)
 • AK chcete spať na palube, zoberte si spacák a karimatku.
 • Aj v lete počítajte s tým, že sa môže ochladiť. Čapica sa môže hodiť (aj ako ochrana uší pred vetrom hlavne pre potápačov).


Ostatné

 • Opaľovací krém. Na mori stále vanie mierny vetrík, ktorý je síce príjemný a chladí, no nevnímate slnečné lúče, ktoré Vás dokážu pekne opáliť až spáliť ak sa nenakrémujete.
 • Lieky proti nevoľnosti. Ak ste ešte nikdy neboli na lodi alebo viete, že Vám býva zle tak si ich určite zoberte.
 • Vhodné sú kvapky do uší proti zápalu (Garasone, atď..)
 • Ak ste prechladnutý, zoberte si so sebou kvapky do nosa alebo lieky (Claritine, Clarinase, atď...)
 • Na lodi je MP3 prehrávač, takže si môžete zobrať svoju obľúbenú hudbu so sebou (ak to nebudú piesne na pohreb :-) )
 • A najdôležitejšie je, nezabudnúť si so sebou zobrať dobrú náladu a chuť na potápanie
 

2011 diving-safari.cz Všetky práva vyhradené.

Vyrobil: jkr